Prišla je jesen in v rdeči igralnici smo oktober namenili spoznavanju gozdnih plodov in poljskih pridelkov, ki so jih otroci in starši prijazno prinašali v vrtec. S plodovi in pridelki so se otroci radi in vztrajno igrali, z njimi manipulirali, jih razvrščali, vstavljali, buče pa so kotalil. V Tednu otroka  so se otroci igrali v stalnih in priložnostnih kotičkih, peli, rajali ob glasbi za otroke, se gibali in se medsebojno spoznavali z vrstniki sosednje igralnice.

V tednu od 14. 10. do 18.10. 2019 smo z opazovanjem in tipanjem bolje spoznavali sadje in zelenjavo. S tipanjem so otroci ugotavljali kaj se skriva v čarobni vreči. V kotičku so »kuhali« in se igrali s plastičnim sadjem, zelenjavo ter skrbeli za dojenčke. Svetovni dan hrane smo obeležili z Jesenskim  piknikom. Otroci so se sladkali s sadjem, na terasi pa smo se z otroki modre igralnice družili in izvajali različne gibalne dejavnosti.  Sodelovali  smo tudi v evakuacijski vaji Vrtca Dobrna.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate v galeriji!