Evidenčna številka: 60309-4/2019-85

Dobrna, 13. 3. 2020

Spoštovani starši,

obveščamo vas, da bo od ponedeljka, 16.03.2020, dalje Vrtec Dobrna ZAPRT, iz razloga zajezitve širitve koronavirusa (COVID-19). Za nujne primere in samo po potrebi (ob predhodni najavi) bo odprt en oddelek v Vrtcu Dobrna.

Sprejemali bomo le zdrave otroke staršev, ki so dolžni opravljati delo pri delodajalcu in to izkažejo s pisnim potrdilom/izjavo delodajalca. Nujne primere poklicev smo določili na podlagi okrožnice MIZŠ, civilne zaščite in kriznega štaba naše občine:

 • zaposlenih v zdravstvu,
 • policiji,
 • vojski,
 • zaporih,
 • komunalnih službah,
 • živilskih trgovinah,
 • lekarnah,
 • domovih za ostarele,
 • dežurne v šolah in vrtcih,
 • redarstvih in
 • službah civilne zaščite.

V primeru, da je eden od staršev doma (porodniška, bolniška, dopust, brezposeln, možnost varstva zaradi ne – nujnih del,…), drugi pa v navedenih poklicih, mora otrok ostati doma.

Da bomo izredno dežurstvo pod posebnimi pogoji lažje organizirali vas prosimo, da nas obvestite o morebitni prisotnosti vašega otroka na e – naslov vodja@vrtec-dobrna.si ali telefonsko številko 051 260 100 (Ksenija Ulaga) do nedelje, 15.03.2020 do 10.00. Brez potrdila/izjave delodajalca otroka v vrtec ne bomo sprejeli.

Prosimo vas, da z vso skrbnostjo in odgovornostjo presodite ali vrtec zares potrebujete ali lahko otroka kljub vsemu zaupate v drugo varstvo.

V vrtcu bomo uvedli poostreno higieno ter poseben protokol prihoda in odhoda otrok ter odraslih. Prosimo, da upoštevate naša navodila in pravila, v okviru katerih bomo delovali v kriznih razmerah.

O vseh nadaljnjih informacijah in ukrepih vas bomo obveščali preko spletne strani Vrtca Dobrna.

Ostanite zdravi!

Ravnatelj JVIZ OŠ Dobrna:

Marko Šteger