Svetovni dan gozdov je bil 21. 3., mi smo ga obeležili 23. 3. z obiskom gozda. V gozdu smo si izbrali vsak svoje drevo, si ga ogledali, potipali, opisali, ga objeli in se z njim pogovarjali… Otroci so pripovedovali, kaj vse so jim drevesa povedala: »drevo mi je dovolilo, da se lahko primem veje«, »povedalo mi je, da bom dobila konjička«, »v gozdu moramo biti tiho, da ne prestrašimo živali«, »dovolilo je, da smo lahko v gozdu«, »lahko še pridemo v gozd«, »če bomo kričali, nas bodo drevesa nagnala«… Ob rajanju in dihalnih vajah smo se sprostili in si nabrali nove pozitivne energije…

Imeli smo vodni dan in s tem obeležili Svetovni dan voda, 22. 3. Najprej smo spoznali, kje vse se nahaja voda in za kaj vse jo lahko uporabimo. Ugotovili smo kako zelo je pomembna. Uporabimo jo lahko za pitje, kuhanje, umivanje… Mi smo jo uporabili za Izvajanje poskusov, si pripravili limonado, umivali roke in obiskali potok…

Več pa v galeriji…

Urška in Tjaša

Dostopnost