Mesec april smo v modri skupini pričeli s pogovorom o umivanju rok in skrbi zase. Ogledali smo si kratek filmček Čiste roke za zdrave otroke, opremili umivalnico s fotografijami pravilnega umivanja rok in naredili poskus, kako milo ”odžene” umazanijo.

Spoznali smo zgodbico Zelo lačna gosenica (E. Carle), ki so ji otroci zelo radi prisluhnili. Naučili smo se tudi pesmici Gosenica je lezla in Metuljček Cekinček ter izdelali gosenico iz zamaškov. Utrjevali smo barve ter razvrščali sličice sadja in zelenjave glede na barve.

Kupljene igrače so zamenjale igrače iz odpadne embalaže, s pomočjo katerih smo se urili v dejavnostih fine motorike.

Ob svetovnem dnevu zemlje smo posadili sadike sončnice in posejali grah. Otroci so z velikim zanimanjem opazovali zemljo in se z njo igrali ter pomagali pri sejanju in sajenju.

Sončne dni pa smo izkoristili za raziskovanje narave in igro na vrtčevskem igrišču. Otroci zelo uživajo pri igri z naravnimi materiali kot so pesek, zemlja in mivka.

Pokukajte še v galerijo.

Strokovne delavke modre skupine