Narava nam vedno daje obilo možnosti za razvijanje otrokovih sposobnosti. Vsakodnevno bivanje na prostem je pri nas vedno zanimivo in razigrano.  Otroci postopno razvijajo naravoslovne pojme, naravoslovno mišljenje in sklepanje. Spoznavamo različna naravna okolja, ki nam jih ponuja Dobrna. Najraje pa odhajamo v gozd. Ta nam daje možnost raziskovanja, aktivnega delovanja in opazovanja žive in nežive narave. Ob bivanju v gozdu krepimo tudi medsebojne odnose, spoznavamo pomembnost sodelovanja, ter skrb zase in druge. Gozd nam vedno ponudi delček skrivnostnosti, ki otroke motivira k domišljijski igri. Ob obiskih gozda v različnih obdobjih in vremenu, lahko otroci odkrivajo spremembe, ki so del naravnih procesov.  Hkrati pa razvijajo spoštljiv odnos do gozda, ki nam to tudi vrača na svoj način.

Dostopnost