»Svetovna zdravstvena organizacija (WHO) posveča posebno pozornost nujnim ukrepom, potrebnim za ohranjanje zdravja ljudi in planeta ter spodbuja prizadevanja za ustvarjanje družbe, ki se osredotoča na dobro počutje svojih prebivalcev (v času pandemije, onesnaženega planeta in vse pogostejših bolezni: rak, astma, bolezni srca in ožilja).«

Svetovni dan zdravja smo v našem vrtcu obeležili z različnimi dejavnostmi. Veliko pozornosti smo namenili osebni higieni, pripravi zdravega napitka, predvsem pa gibanju v naravi. Vsi se strinjamo, da z zdravim življenjskim slogom (zdravo prehranjevanje, redna telesna aktivnost, počitek, skrb za duševno zdravje…) varujemo in krepimo svoje zdravje.  Zato so otroci vsakodnevno na svežem zraku.

Prav tako pa nikoli ne pozabimo na urejenost našega prostora, kjer se gibljemo oz. igramo!

Pa si poglejmo kaj smo počeli!

 

Dostopnost