Teden otroka je letos potekal pod sloganom ”Skupaj se imamo dobro”.  Tako smo poseben poudarek pri načrtovanju dejavnosti v skupinah namenili medsebojnim odnosom, prijateljstvu, sodelovanju, zaupanju.

Pri opazovanju otrok smo ugotovili, da dečki pri prosti izbiri igre največkrat izberejo različne konstruktorje – lego in lesene ter prevozna sredstva. Najpogostejša izbira pri deklicah pa je kotiček dom, kjer kuhajo in se igrajo z dojenčki.

Otroci so tako preživeli pester in zanimiv teden – peli so in plesali, poslušali zgodbice, sodelovali v dejavnostih, se igrali in uživali v neskončni paleti iger in dejavnosti, ki nam jih ponuja narava. Utrjevali so prijateljske vezi ter se urili v reševanju konfliktov, pogosto tudi s pomočjo odrasle osebe.

Ugotovili smo, da nam je skupaj lahko zelo lepo in da se moramo vsi truditi za to.

V galeriji pa si poglejte, kaj vse smo še počeli.

Milena Korenak, koordinatorka Tedna otroka

Dostopnost