Narava v jeseni je res čudovitih barv. Tudi mi jo občudujemo in opazujemo njeno spreminjanje. Bili smo v gozdu, kjer smo ga raziskovali in nabirali gozdne plodove. V gozdni igralnici pa smo ob lutki – medvedu prebrali zgodbo. Obiskali smo tudi knjižnico, kjer smo poslušali pravljico, si ogledali knjige in si jih tudi izposodili za v vrtec. Pri obogatitveni dejavnosti Mali kuhar smo si pripravili smuti. Najprej smo na plakat izdelali slikovni recept, nato pa smo začeli s pripravo. Smuti je bil res slasten, saj smo vsega pojedli. Pri Spretnih prstkih smo izdelali ropotulje iz plastične embalaže. Plastenke smo polepili, napolnili, ter luknje prekrili z ostanki blaga. Odšli smo tudi na pohod, kjer smo na cilju imeli malico, igrali smo se rajalne igre, občudovali naravo in živali, ter na koncu dobili medaljo. S tem smo tudi obeležili Svetovni dan hoje. Veliko časa preživimo zunaj, kjer raziskujemo naravo, se igramo z naravnim materialom in se veliko gibamo.

Urška in Katja

Dostopnost