V mesecu aprilu smo si zadali igro brez kupljenih igrač. V sodelovanju s starši smo si nabrali veliko nestrukturiranega materiala, idejna zasnova celotnega meseca pa je posvečena interesom otrok. Tako v naši igralnici nastaja čisto pravi Rumenkozaver, ki bo skupaj s Tačkami na patrulji rešil naš planet. Kot veste je recikliranje pomembno nam in ostalim domišljijskim junakom. Tako je škatla lahko hitro avtomobil ali pa televizija za jutranji program, iz škatel hitro nastane mesto Dobrna, vrtec, včasih pa kar gasilska postaja. Veliko časa smo preživeli na prostem, v gozdni igralnici smo z lastno izdelanimi daljnogledi opazovali ptice, slikali z blatom in iskali dinozavrove sledi. Nabrali smo si tudi nekaj naravnega materiala, ki smo ga uporabili za likovne umetnine, palice pa so postali domišljijski možiclji za igro dramatizacije. Poleg vsega si počasi pripravljamo tudi športna sredstva za bližajočo se športno dopoldne. Otroci pri tem raziskujejo nove materiale, si kreirajo lastne družabne in konstrukcijske igre ter pri vsem tem urijo finomotorične spretnosti. Kljub temu, da pogrešajo igrače s polic, nam res nikoli ni dolgčas.

Dostopnost