Za otroke rjave skupine je iz petka na soboto potekala “Pravljična noč”. Udeležila se je je večina otrok. Po prihodu so si najprej izbrali in pripravili ležalnike, nato pa so “škratki” že pripravili presenečenja zanje. Skozi zgodbico Palačinkarna so jih popeljali do recepta za okusne palačinke, ki smo si jih spekli za večerjo. Polni energije pa smo se odpravili na iskanje skritega zaklada, ki so nam ga skrili na različnih krajih. S pomočjo namigov smo našli prav vse pripomočke za peko sladkih “oblačkov”. Zakurili smo ogenj in ob peki uživali v druženju, petju in glasbi. Ob mraku pa s svetilkami skušali najti skrivnostne prebivalce igrišča. Polni vtisov so se otroci pripravili na spanje. Seveda pa je bilo potrebno še pokazati svoje pižame in ljubkovalne igrače. Ob nežni glasbi in pravljici za lahko noč so počasi zatisnili oči.

Zjutraj pa ponovno razigrani. Opisovali so svoje vtise in najlepše trenutke, ko so jih tudi narisali. Prav vsi so prejeli tudi priznanja za pogum in samostojnost. Zasluženo.  Na kratko so se še poigrali na vrtčevskem igrišču, kjer so tudi že z nestrpnostjo pričakovali prihod staršev.