Osrednja tema Tedna otroka je bila »Zakaji in zatoji radovednosti?«

  • Radovednost pomeni zanimanje za različne stvari.
  • Otroci so radovedni do vsega, kar počnejo, kar opazujejo.
  • Radovednost pomaga otrokom odkrivati in opazovati svet.

V Modri skupini smo praznovanje Tedna otroka začeli z lutkovno predstavo, z naslovom Katera žoga je prava? Bili smo radovedni, katero žogo si bo medvedek izbral za igro. Odgovor smo tudi našli. Medvedek je izbral žogo, ki poskakuje, se kotali, ki je prav velika, mehka, …

Na terasi vrtca smo se igrali z baloni in jih radovedno opazovali kako lebdijo v zraku in počasi padajo proti tlom. Lovili smo jih, jih objemali, kakšnega tudi malo preveč stisnili in se ob poku, pogumno in brez solzic, radovedno čudili, »kaj se je zgodilo z balonom, ki ga ni bilo več«.

V igralnici smo raziskovali z barvami. Vzgojiteljica nam je na list papirja nanesla različne barve, mi pa smo s prstki ustvarili  pravo čarovnijo. Naslikali smo žogice, tako kot medvedek v slikanici.

V petek smo se igrali glasbeno didaktično igro Žogica. Z medvedkom smo iskali žogice in raziskovali kam vse so se žogice odkotalile in se skrile. Ob iskanju žogic smo prisluhnili petju pesmice Žogica.

Zapisala Vida Gerkman dip. Vzg

Dostopnost