Veliko časa smo preživeli na prostem in narava nam je ponudila kar nekaj novih izkušenj. Spoznali smo prave žabice, ki smo si jo od blizu ogledali, deževnike pa si že kar nekaj otrok upa prijeti v roko, ko so spoznali, da nič ne naredijo. Otroci so nežni do živali in prav videl se je njihov ponos, ko so premagali svoje strahove. V igralnici pa se nam skrivajo polne škatle, škatlice najrazličnejših odpadnih in nestrukturiranih materialov, ki smo jih uporabili v igri, z njimi likovno ustvarjali, plesali in telovadili. Otroci so sicer nekaj časa potrebovali, da so se z njimi naučili igrati, vendar njihova igra je postala čez čas izredno produktivna ter inovativna. Prebrali smo tudi kar nekaj zgodb, rdeča nit tega meseca pa je bila »Kdo je Vidku srajčico napravil«.