»Ringa ringa raja, volkec pa nagaja, pujsek pa priteče, volkec v loncu se opeče.«

Podoba volka je otroke navdušila že v bralno-knjižnem tednu s pesmico Anje Štefan: Volk obuje nove čevlje. Tako smo volka poiskali še v angleški ljudski pravljici Trije prašički, ki je otroke zelo pritegnila. Pravljico smo večkrat dnevno, na željo otrok, prebrali in si pripravili slikopis pravljice na steni, ob katerem so otroci pripovedovali.

Spoznali smo materiale  – slamo, veje in opeko, jih pihali, tipali, primerjali med sabo, kaj je težje in kaj lažje. Pri igri z vejami so le-te postale naš inštrument pri petju pesmic. Ustvarjali smo pujske in hišice ter si tudi sami naredili hiši iz škatel.

Na vrata hišice iz opeke je večkrat potrkal volk in iskal prašičke, toda zaman. Otroci so mu z veseljem prinašali sadje in zelenjavo iz kotička ter se smejali, ko je plišastega pujska žgečkal, namesto, da bi ga pojedel.

Poslušanje pravljice Trije prašički je tako postala rutina pred počitkom.

Za konec pa smo si ogledali še lutkovno predstavo Trije prašički v izvedbi strokovnih delavk modre skupine in se rokovali z lutkami.

Seveda pa smo bili tudi veliko zunaj, kjer smo spoznavali znanilce pomladi in utrjevali barve.

Poglejte še v galerijo.

Adrijana, Majda in Milena