V času ko se srečujemo na daljavo smo v Beli skupini eno srečanje namenili zgodbici Zverjašček (J. Donaldson). Zgodbica pripoveduje o  Zverjaščku, ki ne uboga očetovega nasveta in se odtihotapi iz votline. Odpravi se v temačni gozd, da bi našel Veliko zlobno miš. Na poti sreča kačo, sovo in lisico, a nikjer ni niti sledu o Veliki zlobni miši. Ali Velika zlobna miš sploh obstaja? Vnovič se potrdi tista, da ima strah velike oči, ali pa tista, da je strah na zunaj velik, na notri pa ga nič ni. Pomembno je tudi, da je potreben le ščepec radovednosti, predvsem pa poguma, da ga premagamo. Kar pa je ponovno dovolj, da se iz največjega sovraštva lahko zelo hitro razvije največje prijateljstvo. Lepo sporočilo tudi za te dni. Otroci so zgodbico poslušali ob ogledu ilustracij. Lahko so si ogledali tudi istoimensko lutkovno predstavo in jo kasneje likovno podoživeli.

Kakšni čudoviti izdelki so nastali pa si lahko ogledate na https://www.emaze.com/@AOTRQLFWL/zverjaek?autoplay

Na tej povezavi https://mailchi.mp/posta/pravljica-zverjascek pa si lahko tudi vaši otroci ogledajo lutkovno predstavo.

Dostopnost