Otroci so v mesecu aprilu spoznali, da moramo biti strpni do drugih ljudi in sovrstnikov, da si moramo med seboj pomagati, da je vljudno, če se pozdravimo. Poleg tega so otroci v sklopu ločevanja odpadkov spoznali, da je ločevanje odpadkov pomembno, da embalažo ali papir lahko ponovno uporabimo ter da odpadke mečemo v koše za smeti, ker le tako lahko ohranimo čisto naravo in okolje, v katerem živimo.

Spoznali so, kaj lahko sami naredimo, da bo naša okolica lepša, skrb za živo naravo Izmislili smo si  himno, EKO maskoto DREVESKO (posadili smo drevo na DAN ZEMLJE).. Otroci prepoznajo svoja čustva, ni jih strah in ni jim nerodno izraziti svojih čustev (trenutno počutje, različne socialne, gibalne igre ter igre sodelovanja in zaupanja).

Izdelali smo zdrave sadne in zelenjavne napitke, spekli zdrave palačinke s sadnim nadevom, izdelovali iz odpadnega in naravnega materiala in pripravili v igralnici razstavo izdelkov.

 

Dostopnost