Spoznali smo svoje telo, našteli dele telesa, čutila, notranje organe in njihovo delovanje. Za ohranjanje zdravja je pomembno gibanje, higiena in zdrava prehrana. Veliko smo se gibali notri in zunaj, si ogledali video o pravilnem umivanju rok in si jih nato tudi pravilno umili, ter se pogovarjali o zdravi prehrani…

V mesecu aprilu smo umaknili kupljene igrače in se igrali, ter ustvarjali z naravnim materialom. Zanimiva igra je nastala tudi z odpadno embalažo in z ponovno uporabo pri izdelavi različnih izdelkov. Izdelali smo si tudi koše za ločevanje odpadkov in pridno ločujemo. Skrbimo tudi za varčevanje vode, brisačk, elektrike… in s tem pripomoremo k ohranjanju narave.

Svetovni dan Zemlje, 22. 4. smo obeležili z različnimi dejavnostmi. Izdelali smo si lončke in jih okrasili. Zemljo smo na sprehodu nadevali v vedra in jo prinesli v vrtec. Nato smo posadili marjetice in fižol, kjer bomo skrbeli za rast.

Urška in Tjaša

Dostopnost