V sklopu športno-gibalnega programa Mali sonček smo, v Rjavi skupini, izpeljali obogatitveni dejavnosti Kolesarčki in Rolanje. Otroci so se preizkusili v spretnostni vožnji na poligonu. S kolesi pa smo se podali še na daljšo “kolesarsko turo”, cca 3km.

Cilj dejavnosti Kolesarčki, za otroke stare 5-6 let, je bil sledeč: Otrok se prosto vozi vsaj eno minuto s primernim dvokolesom (za mlajše otroke s primernim dvokolesom s koleščki ali skirojem) po prostoru (asfaltna površina
zunanjega igrišča šole, pot ob potoku),  pri čemer se lahko nekajkrat (občasno) z nogo
dotakne tal. Otrok v času vožnje vsaj dvakrat spremeni smer (zavoj desno/levo). Otrok se varno ustavi.

Cilj dejavnosti Rolanje/Kotalkanje:  Otrok se prosto rola/kotalka po ustreznem prostoru. Otrok večkrat spremeni smer vožnje (vijuga med stožci) ter se vsaj enkrat zapelje pod neko vodoravno oviro (pomembno je, da skrči kolena).
Otrok se zna varno zaustaviti.

Dostopnost