V beli skupini smo spoznavali vreme in vremenske pojave. Vsakodnevno beležimo vreme na Dobrni in ostalih partnerskih mestih, ter ga primerjamo. Tako otroci spoznavajo simbole za vreme in jih poimenujejo. S pomočjo poskusov smo raziskovali kako nastanejo oblaki, zakaj dežuje, kako kroži voda. Poslušali so zgodbice o različnih vremenskih pojavih, listali literaturo in si ogledali tudi različna vremenska poročila. Spoznali so naprave za merjenje vremenskih pojavov. Ob bivanju na prostem smo si ogledali vremensko postajo v parku, pred igralnico pa smo si postavili tudi svojo in vsakodnevno opazovali spremembe. Tudi ob bivanju na prostem smo opazovali spremembe in opisovali vreme. Naučili smo se ljudsko pesem Vremenska poročila in jo poskusili spremljati z različnimi ritmičnimi instrumenti. Vreme pa smo prikazali tudi skozi gibanje in ga tako povezali z vsemi kurikularnimi področji.

 

Naše dejavnosti si oglejte v galeriji.

 

Dostopnost