Mesec april je namenjen igri z odpadnim, strukturiranim in naravnim materialom. Otroci so razvili predstavo o nastajanju odpadkov ter pomenu in možnosti predelave. Spoznali so, da je največ odpadkov v obliki plastike in embalaže, ki pa jo lahko ponovno uporabimo. Iz njih so ustvarjali in kreirali igrače (kamione, ladje, stanovanja, padala, lomilce ledu…). Sodelovali smo pri UHU natečaju (kreirali življenje na kmetiji iz naravnega in odpadnega materiala). Naučili so se, kaj lahko sami storijo za “boljši svet”. Njihove ideje so strnili na skupinski plakat (ločujejo odpadke; sodelujejo pri čistilnih akcijah; pijejo iz kozarca in ne s slamico; vozijo kolo, skiro in električni avto ter hodijo peš; posadijo solato, korenje, paradižnik, rože; v školjko samo lulajo in kakajo; pri umivanju zob in rok zapirajo pipo; v trgovino gredo s svojo vrečko:::). Za zmanjšanje bioloških odpadkov predlagajo: “v trgovini kupiš samo kar potrebuješ; na krožnik si naložiš toliko hrane, da jo poješ; čistih ostankov hrane ne zavržeš, ampak jih ponovno uporabiš; z ostanki hrane nahraniš živali npr. psa, pujse, mačke::” 

Dostopnost