V našo skupino se je prikradel gozdni škrat in ostal kar ves december. Prikradel se je na steno v obliki prazničnega škratovega koledarja presenečenja in nam puščal sporočilca. Vsak dan smo šteli dneve in brali sporočila v katerih so bile naloge in presenečenja. V praznično-čarobnem kotičku obdanem z lučkami smo brali pravljice, se pogovarjali, peli… Škrat se je kar na enkrat pojavil v pravljicah in pesmicah. Pojavil se je tudi na risbicah, vsak otrok je narisal svojega na risalni list in ga okrasil. Škratki so nastali tudi v pesku, saj so jih otroci narisali s palčkami. Krasili so nam tudi lončke v katere smo posejali praznično žito. Na lončke smo nalepili oči, nos in brado. Napolnili smo jih z zemljo v katero smo natrosili žito. Izdelali smo še škratove hiške in škratke iz storžev. V decembru nas je obiskal še ČARODEJ ANDREJ, kjer smo z začudenjem spremljali njegovo »čaranje«. Obiskali smo knjižnico in poslušali pravljico Zimski dremež. Dočakali smo tudi prve snežinke. Sneg smo izkoristili za gibanje in igro na njem. Ogledali smo si tudi nastop otrok, ki obiskujejo GLASBENE IGRARIJE in ob tem prav uživali. Okrasili smo še skupno novoletno jelko v stavbi vrtca z okraski, ki smo jih izdelali sami. Pripravili smo tudi čajanko v naši igralnici. Ob lučkah in svečkah na mizah smo se posladkali s pecivom, ki smo ga pripravili sami in popili čaj. Zapeli smo tudi nekaj pesmic in rajali ob glasbi. Vzgojiteljice so nas povabile tudi na ogled dramatizacije Smrečica za medveda, ki so jo same zaigrale.

Decembrske dejavnosti si oglejte v galeriji…

Urška in Katja

Dostopnost