Otroci rjave skupine redno obiskujemo gozdno igralnico in ob naših obiskih tudi večkrat opazimo sledi različnih živali. Otroci radovedno raziskujejo in sprašujejo čigave so. V različnih knjigah smo poiskali informacije in slikovni material. Ugotovili smo, da v gozdni igralnici živi veliko živali, nekatere pa jo obiščejo ob naši odsotnosti. Naučili smo se, da pozimi živalim primanjkuje hrane, zato smo se odločili, da je nekaj pripravimo mi. V igralnici smo izdelali krmilnice za ptičke in pripravili hrano za večje gozdne živali. Vse smo odnesli v gozd in pripravili za živali. Ob naših obiskih smo opazovali, kaj so pojedle in kaj je ostalo in tako ugotavljali katere živali so obiskale našo gozdno igralnico.