Kar nekaj časa smo posvetili spoznavanju, raziskovanju in igri z ledom. Otroci so najprej preko različne literature in slikovnega materiala spoznali led. Imeli smo ga  priložnost najti tudi na prostem in preizkusiti njegove značilnosti. Otrokom je bilo zanimivo, zato smo se ob mrzlih temperaturah zunaj, odločili, da poskusimo led narediti tudi sami. Otroci so na vrtčevskem igrišču v različne posodice nalili vodo in jih postavili pod igralo. Predvidevali so, v kolikšnem času bo nastal led in kaj je za to potrebno. V nekatere posode so dali tudi nekaj barve in svoje igrače. Naslednji dan smo preverili kaj se je zgodilo. Nastal je led in ker je bilo zunaj zelo mrzlo smo se odločili, da ga odnesemo v igralnico in tam raziskujemo naprej. Pričelo se je reševanje igrač, raziskovanje lastnosti ledu in predvidevanja, kaj se bo z njim zgodilo do naslednjega dne.

Dostopnost