Topli sončni žarki so trenutno kot nalašč za raziskovanje bližnje okolice našega vrtca in omogočanje otrokom gibalne aktivnosti na različne načine. Vsakodnevno tečemo, se igramo razne elementarne in rajalne igre, hodimo z namenom opazovanja, poslušanja, iskanja naravnega materiala. Obeležili smo tudi mednarodni dan gozdov z gozdno tombolo, slikanjem gozdnih slik in spoznali močerada. Na bližnji travnik smo si s sabo vzeli povečevalna stekla in iskali drobne živali ter jih poimenovali s pomočjo knjige. Uporabljamo tudi igrala, kjer ob upoštevanju pravil za lastno varnost in varnost drugih otroci razvijajo gibalne sposobnosti. Smeha in dobre volje seveda ob vsem tem ne manjka. Svetovni dan vode pa smo zaključili s čistilno akcijo, ki si jo želijo otroci v bližnji prihodnosti še ponoviti.

Dostopnost