Iz zdravstvenega doma Celje sta nas obiskali medicinski sestri, ki sta otrokom predstavili klic na 112 ter izvajanje prve pomoči. Otroci so že med pogovorom pokazali veliko navdušenje in kar nekaj predznanja. Skupaj smo se naučili, kaj vse moramo povedati pri klicu na številko 112 ter kdaj jih je sploh potrebno poklicati. V dveh skupinah smo pregledali kovček s prvo pomočjo, poimenovali posamezne predmete v njem, se učili povijati v parih. Slednje je poželo kar nekaj smeha. Otroci so nato tekli po stopnicah gor in dol in vsak je lahko poslušal bitje svojega srca. V drugem delu pa smo praktično spoznali izvajanje oživljanja na lutki, tudi s pomočjo AED naprave, katere lokacijo smo našli tudi kasneje v mestu. Otrokom so bile dejavnosti zelo zanimive in verjamem, da so tudi doma pripovedovali o tem.

Dostopnost