Svetovni dan Zemlje, ki ga obeležujemo že več kot pol stoletja, je namenjen vsem prebivalcem našega planeta, vzpodbuja pa k aktivnemu ter odgovornemu delovanju v smeri trajnostnega razvoja na vseh področjih, tudi v sektorjih kmetijstva, in gozdarstva.

Letošnja tema je bila: Vlagajmo v naš planet!

V 1. starostnem obdobju smo se osredotočili predvsem na sajenje fižola in drugih sadik. Otroci 2.starostnega obdobja pa so poleg sajenja fižola izdelali tudi plakat na temo Dan zemlje in posadili drevo iz gozdne igralnice. Prav tako so pobirali odpadke v bližnji okolici vrtca in šole.

Louise Hay je zapisala: “Zemlja človeštva ne rabi za preživetje. Preden smo prišli na ta planet, je šlo materi Zemlji kar dobro. Če je ne bomo ljubili, bomo izgubljeni.”

Naj nas misli in dejanja za dobro našega planeta spremljajo vsak dan. Vzemimo si čas in razmislimo, kaj dobrega lahko naredimo za naš skupni dom, za sočloveka in tudi zase. Naj bo 22. april – dan Zemlje vsak dan.

Zapisala: Ana Špoljar

Dostopnost