V začetku meseca maja smo za starše in otroke izvedli Želodkovo športno popoldne. Letos smo pripravili krajši in daljši orientacijski pohod. Otroci so se s pomočjo namigov orientirali v naravi in spoznavali različna živalska bivališča.

Skupine prvega starostnega obdobja so izvedle orientacijski pohod, ki je poleg odkrivanja in spoznavanja habitatov živali, spodbujal še razvijanje naravnih oblik gibanja. Otroci in starši so v bližnji okolici vrtca in šole sledili puščicam in izvajali gibalne naloge.

Starši in otroci drugih starostnih skupin pa so se odpravili na daljši orientacijski pohod ter sledili namigom. Za vsak uspešno rešen namig in nalogo so otroci prejeli štampiljko. Otroci so bili pri iskanju namigov in zbiranju štampiljk zelo uspešni, starši pa so dobili še kakšno dodatno idejo za popoldanski sprehod. Na pohodu pa so se nam pridružili tudi gostujoči partnerji projekta E.A.R.T.H., iz Cipra in Belgije

Vsi skupaj smo preživeli čudovito popoldne, odkrili kaj novega in se zabavali.

Zapisali koordinatorki: Vida Gerkman in Milena Korenak

Dostopnost