Najstarejši otroci iz Rumene in Rjave skupine so se že po zajtrku odpeljali z avtobusom iz Dobrne v Celje. Danes nas je čakal nekakšen zaključek celoletnega projekta »Zdravje v vrtcu«. V Celju smo se sprehodili po mestnem jedru, že na začetku nas je pozdravil kip Alme Karlin, vmes pa smo videli tudi, kje se nahaja Hermanov brlog. Ogledali smo si še tržnico in poimenovali posamezno sadje in zelenjavo, ki smo jih prepoznali. Ampak najzanimivejši trenutki so nas šele čakali. Do nas se je pripeljal čisto pravi rešilni avto s kratko vklopljeno sireno in lučmi. Na navdušenje otrok sta reševalca predstavila svoj poklic in opremo reševalnega vozila na praktičnih primerih s kančkom humorja. Čisto vse so lahko preizkusili, se dotaknili in zagotovo pridobili pozitivne vtise in izkušnje. Nato smo v čakalnici otroškega dispanzerja v dveh delih na prijeten način spoznavali proces sistematskih pregledov, študentke pa so vsakemu posamezniku izmerile pritisk. Vsakemu je pokazal normalnega s povišanim navdušenjem nad dnevom. Po kratkem okrepčilu so imeli možnost preizkusiti gibalni poligon v njihovi senzorni sobi, ki je namenjen otrokom, ki potrebujejo dodatno  gibalno-senzorno vzpodbudo. Čas je prehitro minil in že smo hiteli nazaj na avtobusno postajo, da nas ne bi preveč pogrešali v vrtcu. Kaj več pa povedo že same fotografije.

Dostopnost