V rjavi skupini smo tri dni posvetili kolesarjenju. Z otroki smo spoznavali kolesarjenje kot šport, saj se je ravno te dni odvijala kolesarska dirka po Sloveniji. Tudi samo smo preizkusili spretnosti kolesarjenja. Prvi del te dejavnosti smo izpeljali že v jesenskem času. Tokrat pa sva želeli preveriti napredek otrok. Veseli naju, da je napredek viden pri vseh otrocih. Prvi dan smo izvajali le prosto vožnjo po ravnem in neravnem terenu. Drugi dan so opravili spretnostjo vožnjo na pripravljenem poligonu in najbolj spretne sva popeljali na kolesarski “izlet”. Pot nas je vodila ob potoku do Pristove in nazaj. Vmes smo se odžejali z domačim bezgovim sokom in se vrnili proti vrtcu. Ob poti so nas presenetili najmlajši prijatelji, ki so nas z glasnim navijanjem in zastavicami pospremili do cilja. Vsi otroci so si zasluženo prilepili nalepko sončka, saj so dosegli cilje projekta Mali sonček za dejavnost kolesarjenja.

Dostopnost