Lep sončen jesenski dan nas je kar vabil na plano. V nahrbtnike smo si pripravili vodo in malico ter jo mahnili na pot.

Pot nas je vodila ob potoku, mimo vile Ružička in proti Zavrhu. Na poti smo srečali krave, ki so bile na paši. Otroci pa so opazili tudi gosenico, ki je prečkala pot. Sledil je prvi postanek, kjer smo se odžejali, nato pa nas je pot vodila v hrib. Uživali smo v čudovitem razgledu na Dobrno in bližnje hribe ter opazovali, kak dolgo pot smo že prehodili. Prispeli smo do kmetije, kjer je doma ena izmed deklic. Ogledali smo si vrt in nekaj delovnih strojev. Njeni domači pa so nas pogostili z odličnim domačim jabolčnim sokom. Pot smo nadaljevali proti cerkvi sv. Miklavža. Na cilju smo pojedli malico, se še malo poigrali in se nato počasi vrnili proti vrtcu.

Milena in Laura

Dostopnost