V mesecu novembru smo izkoristili še zadnje jesensko vzdušje za pridobivanje jesenskih senzoričnih izkušenj na prostem. Otroci so prisostvovali pri ogledu lutkovne predstave Razbita buča, prisluhnili pravljični uri v knjižnici, kjer so si imeli možnost tudi sami ogledati nekaj kartonk in slikanic. Izvedli smo še nadgradnjo čutne poti v skupnem prostoru z vključitvijo čutila vonja, vida ter sluha. V gozdu smo vonjali mah in si ogledali čisto pravega močerada. Otroci imajo zelo radi ogledovanje posameznih živali, niso pa še vsi pogumni z rokovanjem z njimi. Iskali smo škratke vsepovsod zunaj, in končno v deblu drevesa našli njegovo skrito hišico. Notri pa smo se kar sami prelevili v škratke ter si na glave poveznili škratove kapice.  Zunaj smo si naredili pravi labirint iz odpadlega listja, kjer smo preizkusili različne načine gibanja in hoje. Poleg prepevanja tudi veliko ustvarjamo in se že pripravljamo na veseli december preko delavnic, kjer so lahko posamezniki aktivni glede na svoje sposobnosti. Vmes pa se vreme iz toplega preliva v hladnejše temperature in že lahko spremljamo spreminjanje luž v ledene luže, ki počijo pod našimi nogami. Kar pa je najpomembnejše, pa je to, da si skušamo kljub vsakodnevnim izzivom pripraviti zabaven dan poln novih doživetij tako notri kot na prostem.