V mesecu januarju smo dejavnosti prilagodili raziskovanju na različne načine. Sončne dneve smo posvetili igri z naravnim materialom in gibalnim aktivnostim v bližnji okolici vrtca. Ven smo si nastavili lončke z vodo in čez noč se je spremenila v led, katerega so z navdušenjem otipavali. Zatem smo si naredili barvne ledene kocke, s katerimi smo poskušali slikati in da proces zmrzovanja uporabljamo tudi v kuhinji, smo si naredili ledene sadne lučke. Ker še najprej ni bilo snega, smo poskušali drsati po zaledenelih lužah in jo kasneje posipali z soljo. Joj kako je glasno pokalo in prav vidne spremembe so nastale na naši luži, ki kaj kmalu ni bila več primerna za drsanje. Smo pa poskusili smučati tudi z smučmi iz nestrukturiranega materiala. Vmes smo veliko prepevali in likovno ustvarjali, da smo lažje dočakali naš sneg. Več pa je razvidno iz fotografij.

Dostopnost